Styl prowansalski w domu – jak dobrać właściwe drzwi?

Styl prowansalski ukształtował się na południu Francji. Nawiązuje on do spokojnego, wiejskiego życia na francuskiej prowincji. Toteż wnętrze prowansalskie jest pełne tamtejszych barw. Dominują biele, pastelowe kolory jak lawendowy, żółcienie, delikatne, pudrowe róże. Dom urządzony w stylu prowansalskim to dom przytulny, pełen delikatnych, zwiewnych materiałów, stylowych, klasycznych mebli i zapachu świeżej lawendy. Jak dobrać odpowiednie drzwi do wnętrz w stylu prowansalskim?

REKLAMA:

Sklep stworzony specjalnie dla twojego dziecka – kreatywnedziecko.eu

Elegancja i klasyka

W domach urządzonych w tym stylu możemy znaleźć klasyczne, jasne, często malowane na biało meble, o delikatnych uchwytach i zawiasach mosiężnych lub z żelaza. Wystrój taki jest bardzo stonowany i klasyczny. Takie też powinny być skrzydła wejściowe w prowansalskim wnętrzu. Drzwi Porta białe z serii ROYAL, o klasycznych frezowanych zdobieniach doskonale uzupełnią wystrój każdego salonu. Elegancka, klasyczna stylistyka skrzydeł z pewnością sprawi, że poczujemy się jak w domu na południu Francji.

Dużo światła

Dom prowansalski jest jasny i pełen światła. Dlatego przy wyborze drzwi powinniśmy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, gdyż skrzydła słabej jakości z czasem mogą stracić swój pierwotny wygląd. W wyniku wieloletniego wystawiania na działanie promieni słonecznych powierzchnia naszych drzwi może ulec przebarwieniom. Warto więc zainwestować w modele o zwiększonej odporności, jak na przykład drzwi białe Porta z serii GRANDE UV. Dzięki połączeniu unikalnej konstrukcji ramiakowej GRANDE wraz z nowoczesnym lakierem drzwi te zachowają niezmieniony wygląd przez wiele lat. Są one także odporne na zarysowania, uderzenia i zabrudzenia dzięki czemu nie musimy się obawiać ich szybkiego zniszczenia przez zwierzęta domowe i małe dzieci.

Kuchnia w wiejskim stylu. Niektórzy preferują, aby kuchnia była otwarta na salon, jednakże kuchnia w stylu prowansalskim powinna być podobnie jak w tradycyjnych, francuskich wiejskich domach, oddzielona od reszty naszego mieszkania. Jakie powinny być idealne drzwi do kuchni w stylu prowansalskim? Tutaj sprawdzą się doskonale modele cechujące się prostotą i praktycznością takie jak drzwi białe Porta z serii VERTE HOME, BALANCE czy INSPIRE.